Kurs dolar amerykański, USD notowania, wykres

Korzystaj z alertów walutowych, bądź na bieżąco z notowaniami i wymieniaj walutę po interesującym Cię kursie. Inflacja rośnie, a w Polsce mówi się o możliwych obniżkach stóp proc. Zapomnij o niekorzystnych kursach i ukrytych opłatach. Skorzystaj z kalkulatora walut i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić.

wykres usd pln

Tuż po doniesieniach agencji AP mogliśmy obserwować cofnięcie na światowym rynku akcji. Obawy dotyczące rozszerzenia się konfliktu zbrojnego poza granice Ukrainy, doprowadziły do cofnięcia na rynku… „Zaledwie” 34,5% wyniosła inflacja producencka w Niemczech w październiku. Zaledwie bo oznacza to spadek z niemal 46% i spadek cen o ponad 4% miesięcznie (przy oczekiwanym dalszym wzroście). Dane wpisują się w rosnące nadzieje na spadek globalnej inflacji. Te nadzieje przeplatają się w poniedziałkowy poranek z obawami o sytuację w Chinach.

Złoty radzi sobie naprawdę dobrze w ostatnim czasie, co można po części przypisywać słabości amerykańskiego dolara. Dolar jednak nie powiedział ostatniego słowa i przy sporym ryzyku, które nadeszło z Chin wciąż nie można postawić krzyżyka przy najważniejszej walucie na świecie. Do tego wszystkiego szefowa EBC zakłada dalsze mocne podwyżki stóp, a tymczasem w Polsce mówi się o możliwych obniżkach. Czy może to zaszkodzić dalszemu umocnieniu polskiej waluty? Kurs złotego wykorzystuje słabość dolara Ireneusz Dąbrowski, członek Rady Polityki Pieniężnej wskazał wczoraj, że widzi szanse na to, aby w przyszłym roku dokonać obniżki stóp procentowych.

Kurs EUR/PLN odbija powyżej 4,66 zł. Złoty wstrzymuje wzrosty

TopBrokers.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach na tej stronie. Pary walutowe, kryptowaluty i kontrakty CFD to złożone instrumenty i wiążą się z wysokim ryzykiem utraty pieniędzy. Powinieneś dokładnie rozważyć, czy rozumiesz, jak działają te instrumenty i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. TopBrokers.com przypomina, że dane zawarte na tej witrynie niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością lub dokładne. Kurs dolara wykazuje wysoką zmienność tuż po publikacji istotnych danych z gospodarki USA lub po ogłoszeniu decyzji Rezerwy Federalnej. Wydarzenia te wpływają na sytuację na najważniejszej parze świata (EUR/USD), czego pokłosiem jest zmiana kursu USD/PLN.

wykres usd pln

Kurs złotego lekko słabnie na początku tygodnia W przypadku polskiego złotego, nowy tydzień rozpoczyna się jednak spokojnie. Notowania rodzimej waluty obecnie oscylują w okolicach piątkowego zamknięcia. Indeks BOSSAPLN dzisiaj porusza się w rejonie 79,70 pkt., czyli przy ubiegłotygodniowych szczytach. Na razie niewiele dzieje się także na głównych parach walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN poruszają się w rejonie 4,5120, co oznacza podobne poziomy… Nagłówki gazet są obecnie zdominowane przez wieści o protestach przeciwko polityce zero-Covid w Chinach.

Kurs złotego stabilny przed danymi o inflacji CPI

Dolar doświadczył jednego z największych w historii spadków w ciągu dwóch dni. Kursy walut po danych z USA Straty dolara wynosiły od niecałych 2% (względem dolara kanadyjskiego, który był w zeszłym tygodniu drugą najgorzej radzącą sobie walutą G10) do niemal 6% (względem jena japońskiego). W tym tygodniu uwaga skupi się na szeregu raportów inflacyjnych za październik z wielu krajów emitujących waluty G10, m.in. Po nerwowym wtorku na globalne rynki wraca optymizm. Pojawiają się nadzieje na to, że koniec zacieśnienia pieniężnego jest bliski.

  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/07/83a01f5c-53c8-48f7-88f5-b62c129708dc-847×420.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/digital-world-map-hologram-blue-background-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/alinma_4-100×100.jpg
  • https://fxtop.biz/wp-content/uploads/2021/08/close-up-of-bar-graph-with-executives-negotiating-background-100×100.jpg

Na początku ubiegłego tygodnia notowania dolara dynamicznie zawróciły w dół, a dziś ruch ten jest kontynuowany, co owocuje przełamaniem poniżej istotnego wsparcia 4,51 zł. Kurs złotego korzysta tym samym na globalnej poprawie sentymentu, jednak analitycy BNP przestrzegają, że to nie koniec kłopotów i choć obecnie rynek gra pod dobre wiadomości z Ukrainy i możliwy pivot Fedu, tak w I kwartale 2023 r. Nowy tydzień na rynku polskiego złotego rozpoczął się od nerwowej, ale wzrostowej sesji. Notowania indeksu BOSSAPLN poruszały się analogicznie do sytuacji na parze walutowej EUR/USD. W pierwszej połowie wczorajszego dnia obserwowaliśmy zwyżki na eurodolarze, co przełożyło się na siłę polskiego złotego i odbicie indeksu BOSSAPLN ponad poziom 80 pkt. Niemniej, już w drugiej połowie dnia euro oddało zwyżki, ściągając w dół także wycenę złotego – notowania BOSSAPLN zniżkowały więc do poziomów niemal z początku sesji, co poskutkowało ostatecznie neutralnym wynikiem w poniedziałek.

Analiza USD/PLN – US dolar Polski złoty

Wartość tych surowców jest bowiem wyrażana właśnie w dolarach. Na kurs USD mogą również wpływać takie zjawiska, jak inflacja, poziom stóp procentowych czy aktualnie prowadzona polityka Stanów Zjednoczonych. Mnogość czynników oddziałujących na kurs dolara amerykańskiego sprawia, że trafna prognoza jest niezwykle skomplikowana, a przewidzenie zmian, np. Pary walutowej USD/PLN, sprawia trudność nawet profesjonalistom.

wykres usd pln

NFP zaskoczyło rynek Wzrost zatrudnienia w USA jest wciąż bardzo silny. Doszło również do mocnej rewizji poprzedniego odczytu powyżej 300 tysięcy. Z drugiej BlackRock bije szacunki zysku jako aktywa puchnie prawie $7 000 000 000 000 strony stopa bezrobocia nieznacznie wzrosła do 3,7%, a dynamika płac spowolniła do 4,7% r/r. Dane te jednak są wciąż zbyt wysokie na zgodność z…

Wczorajszy handel na Wall Street zakończył się jednak niewielkimi spadkami, a dzisiaj rano kontrakty próbują lekko odbijać. Cały czas sytuacja techniczna na kluczowych amerykańskich indeksach jest słaba, a kluczowe informacje mogące “wstrząsnąć” rynkami są dopiero przed nami. Uwolnienie cen paliw może doprowadzić do dalszego niekontrolowanego wzrostu cen.

Atak rakietowy na Polskę? Kurs USD/PLN wystrzelił!

Oznacza to, że główna stopa procentowa pozostaje na poziomie 6,75%. Z racji, że taka decyzja była przez rynki LexaTrade – opinie i pomocne informacje oczekiwana, złoty praktycznie nie reaguje. Kolejna ważna decyzja w marcu, kiedy poznamy najświeższe prognozy.

Polski złoty doświadczył w ostatnim czasie pewnego wzrostowego odbicia. To też sprawiło, że kurs euro spadł o ponad 21 groszy, kurs franka o blisko 40 groszy, kurs funta o niemal 27 groszy, a kurs dolara amerykańskiego o 35 groszy. Na uwagę zasługuje fakt, iż aprecjacja złotego nastąpiła pomimo utrzymania podczas październikowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej stopy referencyjnej na niezmienionym poziomie 6,75 proc. – Spadek cen gazu ziemnego w Europie w ostatnich miesiącach, które osiągnęły najniższy poziom od ponad roku, wskazuje,… Kurs USD PLN to cena dolara amerykańskiego podana w polskich złotych (zł).

Oczekiwania rynkowe zakładają, że Fed podniesie dziś stopy procentowe o 75 punktów bazowych. W przypadku braku zaskoczenia, scenariusz ten powinien być neutralny dla amerykańskiej waluty. Kluczowe jednak będzie to, co Rezerwa Federalna będzie zamierzała zrobić na kolejnych posiedzeniach. Jeśli Fed w dalszym ciągu będzie miał jastrzębie nastawienie do polityki monetarnej,… Notowania polskiego złotego zakończyły poprzedni tydzień silnym wzrostowym akcentem.

Notowania USD/PLN w poniedziałek rano oscylują w okolicach 4,70-4,72, czyli blisko piątkowych minimów. Z kolei indeks BOSSAPLN wręcz dzisiaj kontynuuje piątkowe zwyżki – obecnie oscyluje on w okolicach 78,54 pkt. Inna Handel parą walutową USDCHF sytuacja panuje natomiast na wykresie EUR/PLN. Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. RPP nie zaskakuje rynku i pozostawia stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Eurodolar na początku dnia osiągnął szczyt na… Premier Morawicki nie chce, żeby spółki energetyczne miały zyski. Natomiast branża gamingowa ponownie wraca do łask, a indeks WIG-Gry kontynuuje zapoczątkowane w czerwcu br. Premier zaskoczył kontrowersyjną zapowiedzią Premier Mateusz Morawiecki oświadczył dzisiaj, że zyski spółek energetycznych w 2023 roku powinny być minimalne i tylko nieco wyższe od zera. Według niego, zagwarantować mają to proponowane mechanizmy zamrażania cen energii.